Знайдено пояснення, як змусити Росію платити за Крим і Донбас

4


Київ має намір у судовому порядку вимагати від Кремля компенсацію за збиток, нанесений Україні в результаті російської агресії. Але, щоб вимагати репарацій, керівництво України повинно зробити один важливий крок.

Про це заявив військовий експерт Олег Жданов. На його думку, Україна має право пред’являти Росії позови лише у тому випадку, якщо офіційно визнає факт збройної агресії з боку РФ.

«Потрібно політичне рішення керівництва країни для визнання факту збройної агресії, на підставі якого ми подамо в міжнародні суди позови про компенсацію за зруйновану інфраструктуру, за вбитих людей, за тимчасову втрату територій, за нанесення економічних збитків і т. д.», — розповів експерт.

За його словами, подібний позов в міжнародний суд буде розглядати лише на підставі внутрішнього документа України, проте приймати для цього окремий закон не потрібно.

«Закону не треба. Ми звикли на все писати закон, у нас вони обчислюються тисячами. Нам треба зробити офіційну заяву від імені держави Україна, про те, що у нас збройний конфлікт з РФ, і про це повідомити весь світ», — вважає Жданов.

Також він вважає, що оголошення військового стану в цьому випадку не буде потреби.

«Нам треба визнати факт збройної агресії. І території, які ми втратили, офіційно назвати окупованими. Та повідомити весь світ, що ці території окуповані ЗС РФ», — додав експерт.

Facenews

Оставить комментарий