Юрій Бутусов: Гройсмана «замовило» «управління » К» Служби безпеки

4


13 червня на засіданні КМУ прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що проти нього і членів його команди готуються провокації, і по суті натякнув, що його «замовили» ті, хто «кришує» контрабанду. У своєму коментарі з цього приводу відомий український журналіст Юрій Бутусов прямо заявив, що відповідальним за контрабанду в Україні є «управління » К» Служби безпеки.

Ми вирішили розібратися, що це за управління та хто реально їм управляє.

У 2016 році контроль над управлінням де-факто отримав депутат БПП Олександр Грановський. Саме тоді, в липні 2016-го, новий «смотрящий» за «главком» поставив керувати цим управлінням Павла Демчину – свого давнього знайомого і бізнес-партнера.

В цьому управлінні існує «4-й відділ», який займається боротьбою і запобіганням корупції на митницях. І саме цей відділ є найбільш привабливим для Грановського. З моменту отримання контролю над «главком», на керівні посади «4-го відділу» були призначені тільки ті людей, кандидатури яких кулуарно погодив Грановський.

Управляти цим «проектом» Грановський поставив свого помічника Сиара Куршутова. До речі, в 2012 році Куршутов був власником компанії «Чисте місто плюс», яка вивозила сміття в Сімферополі. Ця компанія звинувачувалася правоохоронцями в ухиленні від сплати податків на 3,1 млн грн.

Грановський поставив Куршутову амбітне завдання – в найкоротші терміни шляхом шантажу і погроз змусити митників пропускати через кордони України величезні партії контрабандних товарів і повністю підпорядкувати злочинну діяльність на митницях.

З початку Куршутов зі своїми подільниками провели ревізію всіх «сірих» підприємців, які імпортують товари за схемою мінімізації митних платежів, і змусили працювати на свою користь. Другий етап мав на меті зламати принципових митників, змусивши їх не тільки закривати очі на злочинну діяльність контрабандистів, але ще й допомагати їм. Діяли за простою схемою, яка на сленгу СБУ називається «Торпеда». А саме – Куршутов укладав з контрабандистами угоду: в обмін на преференції з боку СБУ у подальшій діяльності вони повинні спровокувати незговірливих митників взяти хабар.

Хочемо пояснити, що під «чесними митниками» маються на увазі ті, хто підробляє на виправлення дрібних помилок у документах митного оформлення, які не впливають на заниження фінансових надходжень у бюджет. Як правило, вартість таких послуг коливається в межах 300-500 гривень. Ось цією слабкістю митників Грановський з Куршутовим і вирішили скористатися, адже згідно КПК кримінальна відповідальність митників настає незалежно від отриманої суми хабара.

Тому як тільки митників почали хапати за руки, починався недвозначний діалог: або сядеш у в’язницю за 300-500 гривень, або заробиш тисячі доларів, пропустивши партію контрабанди, скажімо, на мільйон. Митникам нічого не залишалося, як погоджуватися з такою пропозицією.

До речі, Грановський з Куршутовым довго не могли знайти куратора «Торпеди» з офіційних співробітників СБУ. В «4 відділі» ніхто не погодився очолити таку відверто ризиковану «тему». Тоді «смотрящі» перевели з МВС в СБУ на керівну посаду однокласника ще одного одіозного депутата від БПП (давнього приятеля Грановського) – Сергія Коваленка. Він виправдав надії Грановського і Куршутова і підібрав «хорошу» команду зі співробітників СБУ, які погодилися працювати на Грановського з перерозподілу контрабандних потоків на «друге посадах».

На допомогу Сергію Коваленко з Харківського СБУ в Київ перевели на підвищення Ігоря Олексюка.

Зрештою, сьогодні можна констатувати, що саме з-за нової сформованої ОЗУ в структурі СБУ проходить 95% всіх контрабандних потоків.

Обов’язки між керівниками контрабандистів в СБУ розподілені наступним чином:

Сиар Куршутов – політичний «дах», налагодження контактів і зв’язків з прокуратурою, МВС, народними депутатами. Звіти Грановському.

Ігор Олексюк та Сергій Коваленко – оперативна робота, контроль всього «4-го відділу» «главку», наїзди на чесних імпортерів і митників, ініціювання та впровадження нових контрабандних схем.

Віктор Шерман – інкасація «чорного налу», переговори і наїзди на всіх учасників схеми мінімізації митних платежів, оголошення сум хабарів, які треба платити СБУ, звіти і аудит контрабандних схем. До речі, Шерман відомий в Одесі контрабандист, який довгий час працював поруч з Альперіним. Його фірми спеціалізуються на морських вантажних перевезеннях та імпорті одягу. Шерман є засновником експедиторської компанії Одеського порту ТОВ «ТриЭкспо», ТОВ «Експедиція-3», яка працювала в порту Іллічівська, ТОВ «Сі Карго Логістика». Остання компанія Шермана створена в 2014 році і була фігурантом досудового провадження одеської прокуратури за фактами незаконного користування майном Іллічівського морського торговельного порту при співучасті посадових осіб порту.

Источник

Оставить комментарий