В Україні 70% чоловіків упевнені, що місце жінки біля плити — опитування

1


В українському суспільстві зберігаються стійкі стереотипні уявлення про моделі подружніх відносин, згідно з яким за чоловіками закріплюється роль годувальника сім’ї, а на жінок покладаються зобов’язання по веденню господарства.

Такі результати дослідження, поведеного Інститутом демографії та соціальних досліджень спільно з Мінсоцполітики та українським представництвом Фонду народонаселення ООН.

Результати дослідження «Сучасне розуміння маскулінності: ставлення чоловіків до гендерних стереотипів і насильству щодо жінок» опубліковані на сайті Фонду народонаселення ООН.

Так, згідно з результатами, 70% українських чоловіків вважають, що гарна дружина повинна піклуватися про будинок і готувати для сім’ї. 67% чоловіків переконані, що чоловік має належати вирішальне слово у родині.

Ще 66% чоловіків упевнені, що партнерка повинна прагнути догодити чоловікові і відразу погоджуватися на інтимні стосунки, якщо він висловить таке бажання. 63% чоловіків стверджують, що турбота про дитину – обов’язок жінки. Більшість чоловіків також вважає, що більшу частину роботи по дому має виконувати жінка.

При цьому середній час, який жінки витрачають на домашню роботу, практично вдвічі перевищує середні часові затрати чоловіків (29 годин проти 15 годин на тиждень, відповідно).

Facenews

Оставить комментарий