Уповноважений ФРН, РФ зазначив просування в зусиллях вирішити конфлікт у Донбасі

3


Відновлення переговорів у «нормандському форматі» сприяє зближенню сторін конфлікту, вважає Дірк Візі. Він підкреслив необхідність виконувати «мінські угоди».Новий уповноважений федерального уряду Німеччини з межобщественному співпраці з Росією, країнами Східного партнерства та Центральної Азії Дірк Візі (Dirk Wiese) зазначив «просування» в зусиллях «нормандської четвірки» з вирішення конфлікту на сході України. Про це він заявив в інтерв’ю агентству AFP в середу, 13 червня.

Повернення до переговорів в «нормандському форматі» є «важливим знаком» і початком «зближення сторін», вважає Візі. Однак минула зустріч «не розрубає гордіїв вузол ситуації на сході України», вважає він. Зокрема, пункт «мінських угод» про встановлення режиму припинення вогню досі не виконаний, зазначає уповноважений уряду ФРН з Росії.

Відновлення переговорів

11 червня в Берліні вперше після 16-місячної перерви відбулася зустріч міністрів закордонних справ Німеччини, Росії, України та Франції. Сторони обговорили відправку миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй у Донбас і поліпшення ситуації з гуманітарною допомогою для його жителів.

Учасники зустрічі не досягли компромісу з питання про миротворчої місії. При цьому глава МЗС Німеччини Хайко Мас (Heiko Maas) за підсумками зустрічі повідомив про обіцянку всіх сторін суворо дотримуватися режиму припинення вогню, готовності відвести від лінії зіткнення важкі озброєння і почати розмінування території.

«Нормандський формат» був створений в червні 2014 року для врегулювання ситуації на сході України. Зустрічі «нормандської четвірки» проходять як на рівні глав держав, так і на рівні глав МЗС і експертів.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Оставить комментарий