Україна розраховує на нову допомогу НАТО в лікуванні поранених військових – посол

5


За підсумками саміту НАТО за участю президента України Петра Порошенка країни-члени НАТО можуть збільшити фінансування декількох трастових фондів НАТО для України.

Про це заявив представник України при Альянсі Вадим Пристайко в Брюсселі.

Розповідаючи про очікування України від саміту НАТО, він зазначив, що є підстави для збільшення обсягів цільових фондів, створених НАТО після 2014 року для допомоги реформування українського сектору безпеки.

«Ми розраховуємо, що союзники переглянуть результати комплексного пакету допомоги і додадуть коштів або активності у вже створені (трастові) фонди. Зокрема, для нас важливий фонд по лікуванню наших військовослужбовців. Цей фонд і зараз працює активно, але з тією кількістю поранених, яка у нас є, ми потребуємо більшої підтримки», — пояснив він.

Пристайко зазначив, що Україна також розраховує на продовження підтримки союзниками інших трастових фондів. «Нам цікавий фонд з розмінування та знешкодження вибухових пристроїв, нам цікавий фонд з логістики, фонд управління, нам цікавий обмін розвідувальною інформацією і так далі», — додав дипломат.

Він також висловив сподівання, що Угорщина не заблокує рішення Альянсу про збільшення фінансування трастових фондів.

«Я сподіваюся, що Угорщина розуміє межі того, наскільки можна привносити в НАТО свої двосторонні питання», — сказав він.

Facenews

Оставить комментарий