У Нікарагуа проходить загальний страйк проти президента Ортеги

4


Страйкарі вимагають відставки Даніеля Ортеги і його дружини — віце-президента Росаріо Мурільйо. Страйк триватиме добу.У Нікарагуа в п’ятницю, 13 липня, розпочався 24-годинний загальний страйк. Банки, ринки, заправки і школи в цей день закриті, передає агентство AFP. До акції приєдналися 90 відсотків населення країни, заявила опозиція, у той час як провладні ЗМІ повідомили про нормальної роботі багатьох установ.

Страйк — частина триденної протестної акції, 12 липня в країні пройшли мітинги, на 14-е заплановано автопробіг, який повинен завершитися в столиці країни Манагуа. Акції організували опозиціонери з Цивільного альянсу за право і демократію. Їхня вимога — відставка президента Даніеля Ортеги і його дружини — віце-президента Росаріо Мурільо, яких вони звинувачують у корупції, свавілля і кумівство, а також проведення нових виборів в країні.

Більше 350 загиблих

Нікарагуа — одна з найбідніших держав західної півкулі — в даний час переживає фінансову кризу. У квітні В країні почалися масові протести проти реформи соціального забезпечення, яка передбачає зростання відрахувань працівників до фондів соціального страхування та зменшення посібників. Пізніше соціальні протести переросли в акції з вимогами відставки Ортеги і Мурільйо.

В результаті зіткнень з тих пір загинули більше 350 осіб, повідомляє РИА «Новости» з посиланням на Нікарагуанський центр з прав людини. В ході останніх сутичок 12 липня в селищі Моррито на південно-сході країни загинули четверо поліцейських і один демонстрант.

Ортега був президентом країни з 1984 по 199 роки, потім переобирався в 2006, 2011 і 2016 роках.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Оставить комментарий