У Моз хочуть ліквідувати дитячі будинки

2


В Україні планують ліквідувати дитячі будинки як інститут до 2023 року, запропонувавши дітям без батьківської опіки в першу чергу близькі до сімейних умови або паліативно-реабілітаційні центри.

Наближеними до сімейних зараз в Україні є патронатні або прийомні сім’ї.

У той же час профільне Міністерство охорони здоров’я відзначає, що в будь-якому випадку мова не йде про закриття дитячих будинків, а саме про трансформації.

Метою реформи є забезпечення можливості дитині зростати в сім’ях, а якщо такої можливості немає, то в умовах, наближених до сімейних.

«Світова практика і затверджена Урядом Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей 2017 — 2026 роки передбачає перехід на систему, яка забезпечить догляд і виховання дитини в сімейному чи наближеної до сімейному середовищі», — йдеться в повідомленні.

Зокрема, Моз представив план дій трансформації будинків дитини з чотирьох кроків.

  • До 2020 року будинку дитини будуть працювати у звичайному режимі, а паралельно буде проводитись необхідна підготовка, щоб усіх дітей, від яких відмовилися батьки, влаштувати у сім’ї.
  • З 2020 року дітей не будуть влаштовувати в будинки дитини, а держава і суспільство буде здійснювати усі заходи, щоб зберегти можливість проживання і виховання дитини з рідними батьками, а також допомагати їм у складних життєвих обставинах. У винятковому випадку діти будуть спрямовані в патронатні або прийомні сім’ї або сімейні будинки дитини.
  • Діти зможуть жити в будинках дитини до 2023 року.
  • До 2023 році на місці дитячих будинків будуть організовані паліативно-реабілітаційні центри. Ці центри будуть надавати допомогу всім дітям, незалежно від їх соціального статусу та віку.

У той же час міністерство наводить статистику. Зараз в Україні працює 751 заклад інституційного догляду та виховання дітей. З більше ста тисяч дітей, які перебувають у таких закладах, тільки 8% мають статус дітей-сиріт. У 38 з дитбудинків, де знаходяться діти до 3 років, на кінець 2017 року перебувало 2644 дитини, з яких 1410 — сироти та ті, які залишилися без батьківського піклування, та 1234 — діти, що мають батьків.

Facenews

Оставить комментарий