Що Північна Корея може запропонувати світу?

5


І ще про зустріч Трампа з товаришем Кім.

Моє суто особиста думка.

1) Північнокорейський режим ніколи не погодиться ні на яке ядерне роззброєння. Просто тому, що для нього це означатиме поразку. А поразка будь-якої тоталітарної диктатури в будь-якому протистоянні означає її, тоталітарної диктатури, загибель. Товариш Кім явно не самогубець.

2) Розмовляти з Північною Кореєю необхідно, просто для того, щоб вона розуміла, що їй ніхто не загрожує, на неї ніхто не збирається нападати, і тому вона теж не повинна загрожувати війною ні Південній Кореї, ні в Японії, ні США, тобто повинна «добре поводитися», і тоді товариш Кім зможе правити ще 50 років і передати владу наступного спадкоємцеві з династії Кімів.

3) Розмовляти з Іраном про припинення його військової ядерної програми було нелегко, але набагато простіше, ніж з Північною Кореєю, оскільки Іран зацікавлений у зовнішній торгівлі, в продажі своєї нафти і заробляння на цьому чималих грошей. Північна Корея запропонувати світові нічого не може і зацікавлена тільки в технологіях і допомоги. Крім того, за нею стоять Росія і Китай, від яких вона залежить набагато більше, ніж Іран залежить, наприклад, від Росії, і тому завжди перебуватиме під їх дуже серйозним впливом, якщо не під прямим контролем.

4) Підписана декларація нікого ні до чого не зобов’язує. Це очевидно.

5) Зустріч ця — безумовний великий успіх Північної Кореї, яка вийшла з міжнародної ізоляції вперше з моменту свого заснування. Це і великий успіх товариша Кіма. Америці ця зустріч не принесла жодних дивідендів.

6) Коли робляться поступки Північної Кореї (у вигляді оголошення про припинення спільних навчань з Південною Кореєю і прямому вказуванні на висновок в перспективі американських військ з Південної Кореї) потрібно пам’ятати, що так уже влаштований світ після Другої Світової війни, що якщо США звідки-то йдуть, то туди приходить імперія зла. Типовий приклад (і одночасно аналогія) — В’єтнам. У 1973 році було укладено угоду про припинення війни і відновлення миру у В’єтнамі. США з Південного В’єтнаму протягом 1973-1974 років повністю пішли. А вже в 1975 році туди прийшов Північний В’єтнам при дуже активній підтримці Москви.

7) Дивитися, з яким пієтетом американський президент відноситься до мало не самого одіозного диктатора планети, особливо після публічних образ, завданих Трампом прем’єр-міністру Канади, і торговельної війни, розпочатої ним з найближчими традиційними союзниками США, соромно до глибини душі і неприємно. Кеннеді зустрічався з Хрущовим, Ніксон і Форд встречалсяс Брежнєвим. Але вони не губили при цьому достоїнства своєї країни.

8) Єдиним позитивним підсумком цієї зустрічі я б назвав те, що небезпека «вогню і люті», обіцяних Трампом Північної Кореї в серпні минулого року, і небезпека нападу Північної Кореї на сусідів, скажімо, так відсунуті на даний момент. Можна зітхнути. Але розслаблятися не можна.

9) Діяв товариш Кім за завданням особисто товариша пу, обговорювати не буду. Але ось від того, що президент США публічно свариться в дим з лідерами країн-найближчих союзників і розхвалює одиознейшего з диктаторів, чи не обнімаючись з ним, а також від того, що США згорнуть військову активність у Південній Кореї у вигляді щорічних спільних навчань, товариш пу безсумнівно отримав кайф. На жаль.

Facenews

Оставить комментарий