Росіяни починають платити за рахунками. Але найгірше — попереду

2


Нічого в житті не буває безкоштовно, за все потрібно платити. І ця ціна буде ставати тільки вищої.

Цікаво не тільки те, що буде відбуватися після нових американських санкцій щодо Росії, а цікаво ще, що відбувалося до них і чому це траплялося.

Російська Федерація в особі Путіна та його ОЗУ скоїла жахливий акт міжнародного тероризму із застосуванням бойової отруйної речовини на території іноземної суверенної держави – Великобританії. Це сталося другий раз за 12 років, після отруєння Литвиненка радіоактивною речовиною.

Путінська ОЗУ більше не буде залишатися безкарною і Адміністрація Трампа, затиснута між кількома вузькими скелями у своєму політичному ущелині, при тиску Конгресу і Сенату, змушена зробити попереджувальний постріл.

Введено новий пакет санкцій, що складається з двох фаз. Перша фаза, яка вступить у дію 22-го серпня – для путінської ОЗУ насправді не так вже й страшна. Багато в чому цей пакет санкцій дублює те, що було вже введено раніше. Це обмеження постачання високих технологій в Росії, включаючи т. н. технології подвійного застосування. Загалом, це відносно нешкідливий постріл, але з дуже серйозними попередженнями.

А ось друга фаза санкцій просто катастрофічна для путінського режиму і для російської економіки. Вона заснована на умовах, які адміністрація Трампа накладає на злочинний режим Путіна. Ці умови змушують Кремль публічно гарантувати на весь світ, що Путін і його ОЗУ більше не будуть застосовувати хімічну та іншу заборонену зброю масового ураження, як це було зроблено у Великобританії. Друге – Росія повинна допустити міжнародних інспекторів на свої об’єкти з виробництва хімічної зброї, які начебто більше нічого не виробляють, згідно із запевненнями путінської ОЗУ.

Що ж переважить – бажання Путіна бикувати, не піддатися і не прогнутися перед умовами США, і при цьому занурити Росію разом з усією її масою населення у фінансовий і економічний хаос, який настане після другої фази санкцій або ж якимось чином відтягнути цей безславний кінець стабільності і виконати умови адміністрації Трампа?

Але справа в тому, що Путін робить все нові і нові злочини для збереження свого власного незаконного режиму. І робить він це для внутрішнього споживання. Оскільки він є звичайним бандитом, то у нього діє така логіка – опущений пахан вже не пахан. Тобто він не може дозволити собі для того, щоб залишатися при владі, прогнувшись перед Заходом. Інакше ці маси народу припинять вважати його захисником від якихось зовнішніх ворогів, гарантом їх стабільності і добробуту. Мовляв, він прогнувся перед проклятим Заходом і перед проклятої Америкою.

У мене, як і у фінансового ринку, є велика підозра, що Путін не буде виконувати умови, пов’язані з другою фазою санкцій. Тому долар вище 66-ти і євро вище 77-мі, — це лише початкові очікування того, що насправді може статися.

А може статися таке. У недавній гілці протистояння Ірану США, коли Трамп вийшов з ядерної угоди, а Іран почав бикувати, що встановилася до цього відносно стійка інфляція 10% річних буквально за кілька місяців злетіла до 200%. Одна із законодавчих ініціатив сенаторів США полягає в тому, щоб визнати Росію як держави, того, хто спонсорує міжнародний тероризм. Нагадаю, що сталося з Іраном, коли ця міра була введена проти нього. Тоді іранська валюта знецінилася втричі. Якщо зараз проти Ірану буде введено ембарго на продаж нафти, то інфляція в 200% може легко злетіти до 1000-ам. І це буде наближати Іран до венесуельському сценарієм. А там тільки за останній місяць місцева валюта знецінилася в 10 разів – з 350 тис. до 3,5 млн.

І мені здається, що Путін – наступний. Іран та Венесуелу можна розглядати в якості показових прикладів з поправкою на відмінності за величиною економіки, величини зовнішнього боргу і золотовалютних резервів.

Чотири роки тому долар в Росії коштував 32-33 рубля. Зараз він коштує 66 – у 2 рази дешевше. Повністю витрачений резервний фонд, його більше не існує. Інший фонд – фонд національного добробуту — не просто витрачатися, він просто розкрадається з величезною швидкістю. Ніхто до кінця не знає, крім Путіна і наближених членів його ОЗУ, що насправді є в цьому фонді. Золотовалютні резерви теж можуть бути витрачені також швидко, як витрачалися гроші з Резервного фонду.

Рівень токсичності Росії можна підвищувати. Ми повільно, але впевнено рухаємося в ряд супермегатоксичных відходів. Це велике досягнення путінського правління, яке за своєю природою незаконно, але при цьому всі тяготи, які ще впадуть на голову російського народу, вони насправді повністю виправдані. Саме росіяни відповідальні за незаконне правління путінської ОЗУ і за узурпированную ними владу.

Путін – міжнародний військовий терорист і державний злочинець, який ховається за маскою глави держави. І росіяни заплатять дуже велику ціну за те, що дозволяють йому та іншим членам його ОЗУ знущатися над нашою країною.

Нічого в житті не буває безкоштовно, за все потрібно платити. І ця ціна буде ставати тільки вищої, а її наслідки можуть бути жахливими протягом багатьох не тільки десятиліть, але і століть.

Facenews

Оставить комментарий