Президент Еритреї вперше за 22 роки відвідав Ефіопію

1


Ісайяс Афеворки прибув в Аддіс-Абебу з триденним візитом. Раніше країни уклали мир і оголосили про відновлення торгових і дипломатичних зв’язків.Президент Еритреї Ісайяс Афеворки в суботу, 14 липня, прибув в Аддіс-Абебу з триденним візитом. Це перше за 22 роки відвідування Ефіопії еритрейським президентом. «Ласкаво просимо додому, президент Ісайяс!», — написав у Twitter глава канцелярії прем’єра Ефіопії Фитсум Арега.

8 липня ефіопський прем’єр-міністр Ефіопії Абий Ахмед відвідав столицю Еритреї Асмэру, де відбулися перші в історії переговори про закінчення прикордонного конфлікту між двома державами, який триває з 1998 року. Після підписання декларації про світі країни відновлюють торговельні й дипломатичні зв’язки. Аддіс-Абеба і Асмера відновлюють телефонне та авіасполучення, а не має виходу до моря, Ефіопія отримує право користуватися портами Еритреї.

Абий Ахмед ініціював мирні переговори з сусідньою державою після вступу на посаду у квітні 2018 року. У червні Ефіопія оголосила про намір завершити прикордонний конфлікт з Еритреєю і беззастережно прийняти так зване «Алжирське угоду про припинення вогню.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Оставить комментарий