Оприлюднені самі безглузді спроби підкупити виборців в Україні — Олігарх

0


Слово «гречка» в Україні викликає асоціації не тільки з усім відомої крупою. Цим же словом прийнято називати численні спроби політиків підкупити виборців. В тому числі – за допомогою продуктових наборів, неодмінною «учасницею» яких нерідко стає та сама крупа. Втім, реальна гречка – це вже вчорашній день. Серед вітчизняних політиків зустрічаються справжні майстри креативу. Про це «ОЛІГАРХ» дізнався з публікації EtCetera.

2010 рік: СВЯТО, ЯКЕ ЗАВЖДИ З ТОБОЮ

На виборах до місцевих рад 2010 року кандидати не скупилися на подарунки виборцям. Вибори, як відомо, – свято демократії, так що політики всіляко намагалися подарувати громадянам святковий настрій. Ймовірно, для цього у Жовківському районі Львівської області одна з партій відкрила буфети, в яких безкоштовно наливала всім охочим горілку – ніби з нагоди Дня автомобіліста. У Рівному агітатори одного з кандидатів у депутати міськради роздавали городянам пакети з шампанським та цукерками. А якийсь кандидат в депутати міської ради Львова роздавав у студентських гуртожитках міста свої листівки з прикріпленими до них пачками презервативів.

2012 рік: СТАВКИ ЗРОСТАЮТЬ

В ході парламентських виборів 2012 року ЦВК винесла попередження кандидату в депутати по 212-му окрузі (Київ) Ігорю Баленко. Кандидат роздавав виборцям дисконтні картки супермаркету «Фуршет», головою наглядової ради якого він, за щасливим збігом обставин, був.

А кандидат по 133-му округу (Одеса), Вадим Чорний до справи підкупу виборців підійшов серйозно, так би мовити, «в промислових масштабах». Кандидат пообіцяв, що якщо його оберуть до парламенту, то він заплатить кожному жителю округу – причому (нечувана річ!), незалежно від того, за кого він голосував. За словами Чорного, пред’явивши паспорт з пропискою в перший місяць після виборів, одесити зможуть отримати по 100 гривень. Тим не менш, виконувати обіцянку Чорному не довелося: на виборах він зазнав поразки.

2015 рік: З БОЖОЮ ДОПОМОГОЮ

Кандидат в мери Івано-Франківська від партії «Свобода» Руслан Марцинкиви його однопартієць Олег Капустяк, які боролися за місце в міській раді, вирішили, що виборцям потрібні не тільки матеріальні, але й духовні подарунки. Тому політики анонсували урочисту процедуру освячення ліфта в одному з будинків на вулиці Степана Бандери. Листівки запрошення на це дійство поширювалися по місту.

Освячення ліфта викликало безліч їдких коментарів у соцмережах, але ініціатори не побачили в ньому нічого смішного. Марцінків підтвердив, що церемонія відбулася, і додав, що «це був не перший випадок, коли ми освячували ліфти».

Є ЧОМУ ВЧИТИСЯ

До речі, безглузді спроби підкупити виборців – не український винахід. Більше того, українським політикам іноді буває далеко до іноземних колег. Наприклад, в 2010 році кандидат в Національну асамблею Венесуели Густаво Рохас під час своєї виборчої кампанії проводив розіграш купона на безкоштовну збільшення грудей. Щоправда, вибори він програв.

А в 2012 році в бразильському місті Ітакоатіра поліція затримала претендентку на посаду міського радника Кармен Христина да Сілва Ліма. Разом з листівками жінка роздавала виборцям пакетики з кокаїном. У підсумку, кандидатку звинуватили в підкупі виборців, так і в розповсюдженні наркотиків.

Як повідомлялося раніше, під Києвом з’явилися іменні торти депутата Кононенко.
Надрукувати
Олена Чорнобай
«ОЛІГАРХ»
Источник

Оставить комментарий