Клімкін: польський воєвода перейшов межу людяності

5


Глава МЗС України Павло Клімкін вважає, що люблінський воєвода Пшемислав Чарнек перейшов межу людяності, коли почав ділити загиблих українців та поляків на істотних і неістотних. Про це міністр написав у своїй статті.

«Пан воєвода, протиставляючи польські та українські жертви, по суті поділяє загиблих на більш і менш важливих, істотних і неістотних», — зазначив Клімкін.

«Злочинами окремих загонів українських націоналістів проти поляків він з легкістю виправдовує злочин Армії Крайової в Сагрыни, а в порівнянні з тисячами загиблих поляків «кілька сотень» українських жертв представляються йому взагалі не заслуговують уваги. Вибачте, але це вже за межею добра і зла», — заявив він.

За його словами, абсолютно не по-людськи вішати ярлики на невинних жертв каральних акцій, ділити їх на хороших і поганих, гідних і не гідних жалю.

«Останнім часом між польською та українською сторонами було багато запеклих історичних дискусій, але, якщо не помиляюся, пан Пшемислав Чарнек першим перейшов цю межу людяності», — заявив Клімкін.

При цьому він закликав польських опонентів не уподібнюватися Чарнеку і не переходити цю межу.

Нагадаємо, Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек назвав провокацією події у селі Сагринь, де за участю президента України Петра Порошенка вшанували пам’ять українців, загиблих від рук польських селянських батальйонів» і підрозділів Армії Крайової в 1944 році.

Facenews

Оставить комментарий