Карельський суд скасував виправдувальний вирок історику Дмитрієву

3


Верховний суд задовольнив апеляцію прокуратури, посчитавшей що висновки суду першої інстанції не відповідають фактичним матеріалам справи». Дмитрієв звинувачувався у справі про розпусту і виготовленні порнографії.Верховний суд Карелії скасував виправдувальний вирок голові регіонального відділення «Меморіалу» Юрію Дмитрієву. Про це журналістам у четвер, 14 червня, повідомив його адвокат Віктор Ануфрієв. Дмитрієв звинувачувався в розпусних діях по відношенню до прийомної дочки і виготовленні дитячої порнографії.

Колегія в кримінальних справах Верховного суду Карелії задовольнила апеляційну скаргу прокуратури і рідної бабусі прийомної дочки Дмитрієва. У той же час суд задовольнив і апеляцію адвоката, який оскаржив вирок за статтею про зберіганні зброї. Ануфрієв заявив, що суд «під впливом» схиляється до винесення обвинувального вироку Дмитрієву.

«Нові обставини» справи

Прокуратура вимагала скасувати вирок першої інстанції, оскільки у відомстві вважають, що висновки суду не відповідають фактичним матеріалам справи». Крім того, в суді було представлено висновок психолога, в якому вказувалися «нові обставини» справи.

5 квітня Юрій Дмитрієв був виправданий у справі про розпусту і виготовленні порнографії, але засуджений за зберігання зброї. Обвинувач вимагав для Дмитрієва 9 років колонії. Соратники Дмитрієва вважають, що влада переслідує його за багаторічну роботу по відновленню пам’яті про жертви політичних репресій.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Оставить комментарий