Чому курс долара нижче, ніж прогнозували: Данилюк роз’яснив ситуацію

6


Курс долара щодо гривні в першому півріччі 2018 року був нижчим, ніж закладений у державному бюджеті. Але ситуація може змінитися в другому півріччі, і на це є певні причини.

Про це розповів екс-міністр фінансів Олександр Данилюк.

У законі про держбюджет на 2018 рік курс був закладений на рівні 29,3 грн/дол. Там зараз долар коштує трохи більше 26 грн. Це пояснюється тим, що в першому півріччі було менше надходжень від імпортного ПДВ.

«Щодо першого кварталу – там були тимчасові проблеми, які зараз починають коригуватися в кращу сторону. Наприклад, НАК «Нафтогаз» не купував у першому півріччі газ, не було фінансового ресурсу. Якщо не закуповується газ, тоді не сплачується імпортний ПДВ, він не йде в бюджет. Але врешті-решт, НАК «Нафтогаз» закупить газ, адже наше населення буде використовувати газ у другому півріччі. Цей газ буде закуплено протягом наступних 2-3 місяців. Всі. Тобто, те що ми розраховували протягом року, в першому півріччі не сталося, зараз це станеться», – розповів Данилюк.

«Потім був ефект курсу. Дійсно, реальний курс був менший, ніж був у бюджеті… Макропрогноз був розроблений в кінці листопада. І вже в січні ми мали курс 26, і він тримається зараз. Тобто, це означає, що менше курс – менше надходжень від того самого імпортного ПДВ. Є такі чинники, які зараз будуть коригуватися», – пояснив екс-міністр.

Він додав, що цей макропрогноз не розробляє Міністерство фінансів, міністерство економіки разом з НБУ, потім його приймає Кабмін.

Facenews

Оставить комментарий