38 країн закликали генсека ООН обговорити з Путіним долю Сенцова

2


Лист на підтримку Олега Сенцова підписали 38 країн. Вони просять генсека ООН підняти тему політв’язнів під час зустрічі з Путіним.38 країн, включаючи США, Францію і Великобританію, у четвер, 14 червня, закликали генерального секретаря ООН Антоніу Гутерриша обговорити з президентом РФ Володимиром Путіним долю відбуває в Росії висновок і оголосив безстрокове голодування режисера Олега Сенцова, а також інших українських політв’язнів. Такий заклик міститься у листі за підписом представників цих держав, наявному в розпорядженні агентства AFP.

Переговори Гутерриша з Путіним у Москві заплановано на 20 червня. Крім того, 69-річний португалець відвідає в російській столиці матч групового етапу чемпіонату світу з футболу між збірними Португалії та Марокко.

Як наголошується в листі, ситуація з Сенцовым потребує негайного вирішення. «Залучення ООН до врегулювання цих проблем вітається, і ми будемо заохочувати подальші кроки для полегшення важкого становища, в якому перебувають всі незаконно затримані», — підкреслюється в документі.

Послання передав постпред України

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко 14 червня передав Гутерришу послання, а також список з іменами містяться в Росії українських політв’язнів, включаючи антифашиста Олександра Кольченко, історика Станіслава Клыха і політика Миколи Карпюка.

Олег Сенцов, затриманий в Криму в 2014 році, в серпні 2015-го був засуджений Північно-Кавказьким окружним військовим судом у Ростові-на-Дону до 20 років колонії суворого режиму. В РФ його звинуватили у створенні на території Криму терористичного співтовариства. Олександр Кольченко був засуджений по тій же справі до 10 років позбавлення волі. Під час прямої лінії 7 червня Путін ухилився від відповіді на питання, можливий обмін на Сенцова затриманого в Україні журналіста Кирила Вишинського.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Оставить комментарий