Хронічний бронхіт у дітей
Бронхіт – небезпечне захворювання, воно може виникати як у дітей, так і дорослих. Однак найбільше цього захворювання схильний дитячий організм, це пов’язано з тим, що у дітей більш слабкий імунітет. Небезпека цього захворювання полягає не тільки в його впливі на організм, але і в тому, що для його лікування призначаються агресивні препарати, які можуть нашкодити дитині. Саме тому дуже важливо вчасно почати лікування і не допустити хронічний бронхіт у дітей.
Зміст статті:
- Причини хронічного бронхіту у дітей
- Симптоми хронічного бронхіту у дітей
- Лікування хронічного бронхіту у дітей
- Висновок
Бронхіт – досить специфічне захворювання, що вражає верхні дихальні шляхи. Воно може виникати з різних причин, найчастіше збудником інфекції служать. Бронхіт в залежності від його тривалості прийнято розділяти на гострий і хронічний.
Гострий бронхіт триває близько двох тижнів і супроводжується високою температурою, хронічний протікає менш виражено, але триває набагато довше, чим гострий.
Таке захворювання у дітей має свої особливості. Приміром, головний симптом, який характеризує хронічний бронхіт – тривалий кашель, в дитячому віці не завжди проявляється. Найчастіше відсутність такого симптому спостерігається у дітей у віці до трьох років. Саме тому такого діагнозу, як хронічний бронхіт, для цієї вікової групи дітей не існує. У випадку частої хвороби дитини бронхітом в діагнозі вказується рецидивуючий або гострий бронхіт.
Більшість фахівців пояснюють таку особливість віковими змінами, які припиняють кашель. Найчастіше вони відбуваються після трьох років. Тільки після цього віку у дитини при тривалому кашлі та основних симптомах діагностують гострий хронічний бронхіт.
Причини хронічного бронхіту у дітей
Найчастіше причиною дитячого бронхіту служить інфекція. Це пов’язано з тим, що дитячий організм досить слабкий і тому самостійно не може справлятися з деякими видами інфекцій.
Інфекція, потрапивши в бронхи дитини, не завжди повністю усувається і звідти потрапляє в інші ділянки організму. Збудники можуть зберігатися в організмі досить довго, тому навіть після, здавалося б, повного одужання найменше переохолодження може викликати повторне виникнення хвороби.
Причиною виникнення хронічного бронхіту у дітей найчастіше є збільшення вироблення мокротиння. Саме бронхіальний спазм і збільшення кількості мокротиння є основними причинами розвитку цього захворювання. Також подібним чином може розвиватися і хронічний обструктивний бронхіт. В ролі однієї з причин може виступати і загальмованість кашльового рефлексу у дітей.
Симптоми хронічного бронхіту у дітей
Симптоми хронічного бронхіту у дітей більш специфічні, чим у дорослих. У ролі головних симптомів виступають:
- Кашель. Кашель при такому вигляді бронхіту може бути як вологим, так і сухим. Сухий кашель більш небезпечний, так як він не продуктивний і сильніше дратує горло.
- Погане самопочуття. Чим молодша дитина, тим бронхіт сильніше впливає на його стан. Періоди загострення захворювання супроводжуються втратою апетиту і млявістю.
- Виділення мокротиння. Такий вид бронхіту супроводжується виділенням мокротиння. При звичайному перебігу хвороби мокрота має бути прозора, а при загостренні – в’язка і гнійна.
- Задишка. Задишка також досить важливий симптом хронічного бронхіту. Вона проявляється після фізичних навантажень.
- Хрипи. Хрипи один з найсильніших симптомів бронхіту у дітей. Скупчення мокротиння ускладнює проходження повітря через бронхи. Хрипи у дітей можна почути навіть на відстані. Вони можуть бути вологими, так і сухими.
Лікування хронічного бронхіту у дітей
Лікування хронічного бронхіту у дітей досить специфічне, це пов’язано, в першу чергу, з особливостями організму.
Важливо! Для дітей не підходять агресивні препарати, упор в лікуванні варто робити на нетрадиційні методи.
Однак перед початком лікування потрібно проконсультуватися з фахівцем. Найчастіше лікарі призначають комплексне лікування, яке включає в себе:
- Антибіотики. Антибіотики включають в курс лікування, коли хвороба розвивається. Їх головне завдання – зупинити поширення інфекції. Краще всього для лікування дитини використовувати щадні препарати.
- Відхаркувальні препарати. Ці препарати відіграють роль основи лікування такого захворювання. Їх головне завдання полягає в розрідженні мокротиння і поліпшення відхаркування. Для дитини варто використовувати засоби на основі рослинних препаратів.
- Бронхолітики.
- Протизапальні засоби. Головне завдання бронхолітиків та протизапальних засобів полягає у зменшенні запалення.
- Антигістамінні препарати. Антигістамінні препарати допомагають зменшити прояв симптомів.
- Дихальна гімнастика Дихальна гімнастика – одне з найбільш ефективних і безпечних засобів для поліпшення відхаркування. Всі вправи з дитиною повинні носити ігрову форму, для того щоб він правильно виконував всі завдання.
Висновок
Підводячи підсумок, можна сказати, що вилікувати хронічний бронхіт у дитини цілком можливо. Головне, вчасно звернутися до фахівця, який зможе допомогти у виборі правильного лікування. При лікуванні не варто захоплюватися агресивними медикаментами, так як вони можуть завдати шкоди здоров’ю дитини. Краще всього віддати перевагу комплексного лікування з використанням засобів народної медицини. Тільки своєчасне і правильне лікування допоможе зберегти здоров’я дитини.